Omemba: Maks Fabiani

Citati, pri katerih je bil v viru omenjen/a avtor/ica Maks Fabiani.

11. julij 2024

»Gledališko udejstvovanje kot narodnozavedna gesta.«

Pisateljica Bogomila Kravos govori o gledališkem udejstvovanju kot narodnozavedni gesti ob zaznamovanju požiga Narodnega doma.
11. julij 2024

»Gledališko udejstvovanje kot narodnozavedna gesta«

Pisateljica Bogomila Kravos govori o gledališkem udejstvovanju kot narodnozavedni gesti ob zaznamovanju požiga Narodnega doma.
13. junij 2024

»Nova umetnost je postala metafora utopičnega upanja.«

Klaus-Jürgen Sembach v svoji knjigi o slogu art nouveau opisuje, kako je ta umetniški slog postal simbol upanja.
16. december 2021

»Plečnik s svojo obsežno likovno govorico združeval dediščino starih visokih kultur, antike, osrednje evropske tradicije in domačega kulturnega izročila.«

Plečnik s svojo obsežno likovno govorico združeval dediščino starih visokih kultur, antike, osrednje evropske tradicije in domačega kulturnega izročila.
16. december 2021

»Fabiani se je sčasoma hoteno oddaljil od histori(ci)zma in se nagibal k iskanju sodobnejšega arhitekturnega jezika.«

Fabiani se je sčasoma hoteno oddaljil od histori(ci)zma in se nagibal k iskanju sodobnejšega arhitekturnega jezika.
16. december 2021

»Če strnemo razmišljanja vseh treh arhitektov, lahko izluščimo osnovno sporočilo, da se demokratičnost družbe začne z idejo, se realizira v arhitekturi, živi z razvojem družbe in nadaljuje z ohranjanjem dediščine.«

Če strnemo razmišljanja vseh treh arhitektov, lahko izluščimo osnovno sporočilo, da se demokratičnost družbe začne z idejo, se realizira v arhitekturi, živi z razvojem družbe in nadaljuje z ohranjanjem dediščine.
16. december 2021

»Dobro zasnovana, kakovostna in uravnotežena arhitektura je neprecenljiva zapuščina, ki ozavešča človeka za varovanje kulturne in naravne krajine.«

Dobro zasnovana, kakovostna in uravnotežena arhitektura je neprecenljiva zapuščina, ki ozavešča človeka za varovanje kulturne in naravne krajine.
16. december 2021

»Posebna dragocenost monografije je v zanosni in likovno navdušujoči predstavitvi rojstva slovenske sodobne arhitekture in njenega, v prihodnost zapisanega in usmerjenega poslanstva.«

Arhitekt in letošnji Prešernov nagrajenec Marko Mušič, ki je z Jeršičem poskrbel za postavitev in oblikovanje razstave, pa je o sveži monografiji o trojici arhitektov zapisal, da je njena posebna dragocenost 'v zanosni in likovno navdušujoči predstavitvi rojstva slovenske sodobne arhitekture in njenega, v prihodnost zapisanega in usmerjenega poslanstva.'